Běžný účet je v dnešní době naprostou nutností. Skrze něj provádíme pravidelné měsíční platby, využíváme jej pro příjem výplaty a zároveň nám tvoří určitou virtuální peněženky, když jdeme nakupovat. Bankovní účet je bezpečnou úschovnou peněz, která již dávno předčila schovávání financí pod polštář.

Při hledání ideálního bankovního účtu byste měli přihlížet k několika zásadním faktorům, jež mohou do budoucna ovlivnit vaši celkovou spokojenost s touto službou. A pokud zrovna nevíte, na co hledět, přinášíme vám pár praktických informací.

Běžný účet pro dospělé

V první řadě se zajímejte o náklady spojené s klasickým účtem. Oslovit vás jistě mohou následující položky.

  • Vedení běžného účtu
  • Příchozí a odchozí platby
  • Výběry z bankomatů

Právě bankomaty mohou být dalším důležitým elementem. Ideálně, pokud se ve vašem okolí vyskytují ty, které bude provozovat váš budoucí poskytovatel těchto služeb. Běžný účet volte s ohledem i na řadu ostatních věcí, jakými jsou například provázanost s bezplatným spořicím účtem, vhodné platební karty, možnost správy přes internet a jiné.

Teprve takový účet vám bude vyhovovat do nejmenšího detailu. K jeho hledání je mimochodem vhodné použít speciálních srovnávacích serverů, jež vám umožní porovnání výše uvedených parametrů na jednom jediném místě.

Air Bank účet

Abychom v prezentaci těchto informací byli co nejkonkrétnější, přinášíme vám tip na zajímavý běžný účet. Je to Air Bank účet, který si ve variantě Malý tarif můžete pořídit zcela zdarma. Bezplatné pro vás budou i další služby, včetně možnosti založit si až 10 běžných účtů, včetně 3 spořicích.

A pokud byste náhodou chtěli také výběry z bankomatů jiných bank, výběry peněz u Sazby a zasílání SMS o pohybu na účtu bez jakéhokoliv poplatku, vsaďte na Velký tarif vedený za 100 Kč měsíčně. V jeho případě vás neminou ani bezplatné SEPA platby.

Účet pro děti již od útlého věku

Bankovní společnosti samozřejmě pomýšlí i na ty nejmenší. Hledat tak nemusíte pouze běžný účet pro sebe sama. Na trhu je také účet pro děti, který je možné sjednat již od 8 let věku dítěte. Jeho bezplatných služeb lze využít do 15 až 26 let, podle toho, u jakého bankovního domu jej zřídíte.

Jestliže vás zajímají konkrétní příklady dětských účtů, přinášíme vám alespoň malou ochutnávku.

Posted in: