Kreditní karty představují velice populární platební nástroj, v rámci něhož můžete získat úvěrový rámec odpovídající výše. Nejsou to však pouze finance využitelné při placení nejrůznějších věcí a služeb. Kreditní karty přináší i řadu jiných bonusů, mezi něž patří například bezúročné období a věrnostní programy.

A právě těm se budeme v dnešním článku věnovat. Představíme vám sedm nejoblíbenějších programů, do nichž se automaticky zapojíte při využívání té či oné kreditní karty.

Bene+

Bene+ je program, do něhož je zapojena velká spousta obchodníků po celém území České republiky. Při nakupování v těchto obchodech máte možnost získat určitou finanční sumu nazpět, a to do výše až 30 % z ceny zboží. Slevy se vztahují na sortiment nejrůznějších podob – elektronika, oblečení, jídlo, knihy, léky a mnohé další. Věrnostní program Bene+ je součástí kreditní karty od MONETA Money Bank.

AXA Club

Obdobný model, jakým je Bene+ jen s tím rozdílem, že AXA Club je součástí služeb od společnosti UniCredit Bank. I zde obdržíte peníze nazpět ve výši 0,5 % u vybraných prodejců. Zároveň máte možnost dostat 11 % nazpět na důchodové spoření.

Diners Club

Věrnostní program, díky němuž sbíráte body, které následně proměníte na zboží libovolného typu – poukazy do restaurací, značkové víno, parfémy a podobně. Odměňováni jste za každý zrealizovaný nákup. V závislosti na úrovni věrnostního programu získáváte bod za 75 Kč nebo 300 Kč.

Premia

Pakliže často jezdíte dopravním prostředkem, přijde vám vhod věrnostní program Premia, jež je součástí kreditní karty Home Credit. Pakliže budete tankovat u čerpacích stanic Čepro, získáte nazpět 1 % z nákupu. Výjimkou nejsou ani praktické asistenční služby.

Miles & More

Bonusy od UniCredit Bank. Ty oceníte hlavně při pravidelném využívání služeb leteckých společností. Při placení jste totiž odměňovány leteckými mílemi, a to v poměru 100 Kč = 3 až 5 mil. Při pravidelném utrácení tak můžete čas od času létat téměř zdarma.

Premium RB Club

Všestranný věrnostní program, který vám přináší až 25 % z nákupu nazpět a řadu úspor spojených s cestováním a gastronomií. Tyto služby nabízí bankovní společnost Raiffeisenbank.

Mastercard

Věrnostní program Mastercard se týká všech kreditních karet stejnojmenného známého vydavatele. V závislosti na tom, s kolika penězi disponujete, máte možnost volby konkrétního programu. Mastercard Priceless Special, s nímž obdržíte peníze nazpět do výše až 15 % u vybraných prodejců. Program Mastercard Elite naopak osloví milovníky cestování, jimž umožní například vstupy do letištních salonků a podobné služby.