Pojistka na blbost je pojmem, který se objevuje nejenom mezi klasickými zaměstnanci, ale také podnikajícími subjekty. Tento zlidovělý výraz označuje produkt prezentovaný, jako pojištění odpovědnosti. Řešení pro ty, chtějící se chránit v situaci, kdy poškodí věc nebo zdraví jiného člověka.

Jde hlavně o finanční krytí, protože způsobená újma může nabývat několik stovek tisíc až milionů korun. V dnešní době pestrého výběru pojišťovacích společností lze volit mezi nejrůznějšími variantami pojistky na blbost, jež bude ve finále pokrývat vše, oč máte zájem.

Zahledíte-li se do produktových nabídek mnohých firem, narazíte minimálně na níže uvedené.

Pojištění občanské odpovědnosti

Pojištění, které pokrývá všechny osoby žijící v jedné domácnosti. Je tedy vhodné nejenom pro dospělé, ale také pro děti. I ty mohou při svých každodenních hrátkách nadělat spoustu škody. Typickým příkladem jsou rozbitá okna fotbalovým míčem, poškození zboží při návštěvě obchodu a desítky dalších situací.

V tomto směru vám postačí základní pojištění občanské odpovědnosti.

Pojištění odpovědnosti z držby nemovitosti

Svému okolí můžete „ubližovat“ nejenom vy sami nebo vaše děti. Jsou to i nemovitosti patřící vám samotným, jež způsobí škodu dosahující vysokých hodnot. Nikoho určitě nepotěší, když se z jeho střechy na kraji chodníku sesune větší množství sněhu a zraní kolemjdoucího či poškodí zaparkované automobily.

Pojištění odpovědnosti z držby nemovitosti vás před vším ochrání a to v rámci vámi nastavených finančních limitů.

Pojištění odpovědnosti pro zaměstnance

Nyní se dostáváme k pojištění z běžného života. V práci tráví člověk většinu dne a i běžní zaměstnanci jsou vystaveni riziku cokoliv zničit. V kanceláři nechtěně shodíte počítač ze stolu, na provozu poškodíte drahé výrobní zařízení či s paletovým vozíkem narazíte do drahého zboží.

I zde vám pomůže pojištění profesní odpovědnosti s vhodně nastavenou spoluúčastí.

Pojištění profesní odpovědnosti

Existují určitá povolání, při jejichž vykonávání vám dokonce samotný zákon ukládá mít adekvátní pojištění profesní odpovědnosti. Již z charakteru daných činností jsou to například právníci, veterináři, lékaři či notáři.

Nastavte si správně pojistku na blbost

Při výběru pojištění odpovědnosti byste se měli zamyslet nad reálnými hrozbami ve vašem životě nebo zaměstnání. Nepodepisujte první univerzální smlouvu, kterou před vás postaví pojišťovací pracovník.

Důležitými údaji je celková oblast krytí a také velikost finančních limitů, včetně možnosti spoluúčasti. Počítat byste měli s tím, že čím lepší pojistku na blbost si zajistíte, tím větší vás čekají pravidelné splátky za její využívání.