Každý člověk chce ušetřit náklady za plyn a elektřinu. Dvě zásadní komodity spjaté s provozem jakékoliv nemovitosti, jež výrazně zasahují do rodinného rozpočtu libovolného člověka. A věřte nebo ne, možnost úspory nemusí být na první pohled tak složitá, jak se může zdát. Abyste docílili požadované úspory, měli byste se při výsledné volbě držet několika pravidel.

  • Nevyužívejte online kalkulačky na portálech jednotlivých dodavatelů
  • Vsaďte na nezávislé srovnávací portály

Porovnání cen elektřiny a plynu na internetu

Online srovnávače doslova vládnou současnému trhu. Jestli jste to doposud nevěděli, tak nového a lepšího poskytovatele obou zmíněných komodit máte možnost získat bez nutnosti návštěvy pobočky společnosti. Pěkně z pohodlí vlastního domova.

Nezávislé internetové kalkulačky jsou lákavé v tom, že ve svých databázích mají informace od nejrůznějších firem, včetně těch menších. Právě ty totiž vytváří ono konkurenční prostředí a sráží ceny na minimální hodnoty.

Navíc, jakýkoliv přesun k jiné firmě je bezplatný a vy s ním nemáte v podstatě jakékoliv starosti. Všechny administrativní povinnosti včetně výpovědi u současného dodavatele za vás řeší nový dodavatel.

Mohou být úspory za plyn a elektřinu opravdu lákavé či nikoliv?

Mnozí zákazníci si určitě pokládají jednu zásadní otázku, zda jim změna poskytovatele skutečně přinese adekvátní úspory, pro které se vyplatí absolvovat jisté kroky a obětovat jim svůj drahocenný čas. Odpověď na tuto otázku je velice individuální. Kdo však hledá, ten najde, i když to může být jen několik stokorun ročně.

  • Elektřina – Vzhledem k tomu, že regulovatelné poplatky tvoří velkou část výsledné ceny, nejsou rozdíly u jednotlivých společností až tak markantní a často se vše odvíjí podle vaší celkové spotřeby – u malého bytu to může být například jen 1 000 Kč ročně.
  • Plyn – Pohyblivá složka zastupuje v celkových nákladech až 80 %, což přináší znamenité konkurenční prostředí a větší rozdíly cen. Při vytápění průměrně velkého rodinného domu se výdaje za plyn mohou lišit až o 10 000 Kč za rok.

Rozhodnete-li se pro změnu dodavatele plynu či elektřiny, mějte vždy na paměti, že jen samotná cena není tím nejdůležitějším. Často hrají velkou roli také přidružené služby, celkový přístup, reference konkrétní společnosti a podobné věci.

Posted in: