Konec roku je vždy zajímavý v mnoha ohledech. Lidé narychlo pořizují dárky, dokončují pracovní úkoly a snaží se vyřešit nejrůznější věci. Mezi ty by měly samozřejmě spadat i finanční záležitosti. Na mysli máme hlavně stavební spoření, penzijní připojištění a životní pojistku.

Pokud nevíte, proč je to důležité nebo co lze získat v následujícím roce 2017, pak se začtěte do následujících řádků.

Stavební spoření – státní podpora až 2 000 Kč

Stavební spoření je stále jedním ze zajímavých peněžních produktů, jež přináší poměrně lákavé zhodnocení zůstatkové částky v rozmezí od 1 do 1,5 %. Tím největším tahákem je však státní podpora, která činí 10 %, respektive maximální suma 2 000 Kč za rok. Stačí ročně vložit 20 000 Kč a je vaše.

Proto je nezbytné, abyste si ověřili vklady pro letošní rok a popřípadě je doplnili. Nutno podotknout, že podmínkou pro nabytí těchto bonusů je dodržení šestileté smlouvy. S tím vším se vám mimo jiné otevírají také dveře do světa úvěrů, na něž lze pohodlně dosáhnout, ať už jde o ten řádný nebo překlenovací.

Stačí, pokud si v následujícím roce 2017 budete spořit alespoň 1 700 Kč měsíčně a státní podpora vás nemine.

Penzijní připojištění – snižte si daňový základ o 12 000 Kč

Myslete na své spokojené stáří a nepodceňujte ani pravidelné platby v rámci penzijního spoření. To je spojeno s příjemnou dotací od státu, a to v maximální výši až 230 Kč. To vše při měsíčním spoření 1 000 Kč. Tento produkt je velice populární také u mnohých zaměstnavatelů, takže jej můžete obdržet jako určitou formu odměny.

Jestliže budete v případě penzijního připojištění opravdu důslední a budete si posílat na účet 2 000 Kč měsíčně, pak si na konci roku snížíte daňový základ až o 12 000 Kč. Tak neváhejte a vše si řádně doplaťte.

Rok 2017 přinesete i v tomto segmentu značné klady. Bude na váš čekat dvakrát vyšší snížení daňového základu. Povinným ročním odvodům nebude podléhat příspěvek do celkové výše 50 000 Kč. Nutno podotknout, že v něm je započítáno i životní pojištění.

Životní pojištění – spojte dobré s užitečným

Většina lidí disponuje úrazovým, potažmo rizikovým pojištěním pro případ nejrůznějších situací – smrt, invalidita, hospitalizace a podobně. Jestliže si k tomu chcete spořit ještě další peníze na stáří, pak je ideální volbou právě životní pojištění.

Co se týče výhod, je velice podobné penzijnímu připojištění. Také zde máte příležitost, odečíst si od daňového základu 12 000 Kč v tomto roce. Ten následující 2017 bude štědřejší, jelikož tento bonus činní až 24 000 Kč.

Nezapomeňte, že v roce 2017 se navyšuje také příspěvek podléhající povinným odvodům, a to na částku 50 000 Kč.

Zbystřete před koncem roku a udělejte důkladnou revizi svých finančních produktů, mezi něž spadá hlavně stavební spoření, životní pojištění a penzijní připojištění. Tento krok vám může ušetřit a zároveň přinést znatelné finance.